Sercan Cihan

Yoga Eğitmeni

Sercan Cihan Kimdir?

Yoga’nın derin bilgisini içselleştirmeyi ve felsefesi ile bütünüyle ele alarak derslerine aktarmayı önemsemektedir.

Yoga Terapi bakış açısı ile, her beden ve zihne uygun yoga yöntem ve araçlarını kullanarak, bütünsel iyileşmeye destek olmayı hedeflemektedir.

Yoga derslerinde “rahatlık içinde bir çaba” eşliğinde, nefes ve beden ile bağ kurmayı sağlamak ve her bedenin kendi içinde tam, mükemmel ve eşsiz olduğu bilinciyle varlığın gelişimine katkı sağlamak öncelikli amaçlarıdır.

Yoga Alliance onaylı 95 saat Çocuk Yogası Eğitmenliği sertifikasını Alper Bayraktar’dan alarak yoga eğitimlerine başlamış ve ardından Bali’de 200 saat Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlamıştır. Yoga eğitimlerine halen; IAYT(International Association of Yoga Therapists) onaylı 805 saat Yoga Terapisi Diploma Programı ile devam etmektedir.

Yoga eğitimlerinin yanında, kişisel gelişim alanında; “Kapsamlı Yaşam Koçluğu”, “Beden Dili ve Mikro ifadeler”, “NLP Uygulayıcısı” ve MEB onaylı “Eğitmenlik Eğitimi” sertifikalarına ve ayrıca çocuk yogası eğitimine ek olarak, ICF onaylı 5/12 yaş “Koçluk Oyun Araçları Eğitmeni” sertifikasına sahiptir. Ayrıca aktif meditasyon ve holotropik nefes eğitimlerini Samuel Boursier‘den almıştır.

Halen Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’nde “Eğitmen” olarak “Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi” vermeye devam etmektedir.

Yaşantısını her daim kendisini geliştirerek ve öğrenmeye devam ederek geçirmeyi ilke edinmiş ve edindiği bilgilerin ışığında paylaşımlar yaparak sağlıklı gelişimin elçisi olmayı hedeflemektedir.

Diğer Eğitmenlerimiz

Marmaris'te Yoga ve Pilates Stüdyosu mu Arıyorsunuz?

İletişim formumuzu doldurun, biz sizi arayalım. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde; bedeninle bir ol, ruhuna hitap et!