Reformer Pilates

Reformer Pilates

Mat Pilatese göre daha etkili sonuçlar veren Reformer Pilates, özel aletler kullanılarak yapılan bir pilates çeşididir. Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen bu pilateste reformer aleti kullanılmakta ve bu alet üzerinde kişi, çeşitli pilates hareketlerini yapmaktadır. 1. Dünya Savaşı esnasında, yaralı askerlerin rehabilite edilebilmeleri amacı ile Joseph Pilates tarafından yataklara gerilen yaylar ile hastalara çeşitli egzersizler uygulanmıştır. Joseph Pilates tarafından oluşturulan bu aletler, Reformer Pilates için arkatip olmuştur.

Bu pilates türünün de insan sağlığına oldukça fazla katkısı bulunmaktadır. Sağlıklı bir yaşantı içinde olmak isteyen insanlar, son zamanlarda bu aletli pilatesleri tercih etmekte ve bu şekilde hem sağlıklı kalabilmekte hem de fazla kilolarından kurtulabilmektedir.

Reformer Pilates Ne İşe Yaramaktadır?

Reformer Pilates, bilhassa eklemlere aşırı bir yükleme yapmasan kasların güçlenmesini sağlamaktadır. Bu pilates türünde 100 ayrı egzersiz bulunmaktadır. Bu pilates türü ile yapılan hareketler, vücudun belirli bölgelerinin çalışmasını sağlamaktadır. Bu pilates çeşidi, rehabilitasyon amacı ile de kullanılabilmektedir.

Reformer pilateste kullanılan aletin çok yönlü bir kullanıma sahip olduğu bilinmektedir. Tek bir alet ile yüzlerce hareket yapmak mümkündür. Reformer aletinin farklı zorluk seviyeleri bulunmaktadır.

Aletli pilates, genellikle haftada 2 ya da 3 gün 50 dakikalık dersler şeklinde yapılmaktadır. Egzersizlere başlanıldıktan sonraki ilk ay, vücuttaki fark belli olmaktadır. Reformer aleti ile ilk olarak kolay hareketler yapılmakta, daha sora kişinin bedeninin uyum ve yönlendirmeleri özelinde hareketler zorlaşmaktadır.

Reformer Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Reformer Pilatesin pek çok faydası bulunmaktadır. Bu pilates türünün kişiye sağladığı yararları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Kişiye esneklik, zarif bir duruş sağlamaktadır.
  • Kişinin sırt ve bel ağrılarının azalmasını sağlamaktadır.
  • Reformer Pilatesle birlikte eklemlere daha az yük binmektedir.
  • Bu pilates çeşidinde yer alan egzersizler, güçlü kemikler oluşturmak adına yeterli derecede direnç ve hareket çeşitliliği sağlamaktadır.
  • Kişinin hızlı bir şekilde yağ yakmasını sağlar.
  • Reformer Pilatesle birlikte istediğiniz bölge üzerinde çalışmanız mümkündür.
  • Aletli pilates sayesinde kişiler, doğru nefes almayı öğrenebilmektedir.
  • Boyun ve bel fıtığı riskinin azalmasını sağlamaktadır.

Aletli pilates sayesinde kişiler, stresten uzaklaşmaktadır.

Diğer Dersler

Yoga

Birçok insan kendini rahatlatmak, stresten uzaklaşma...

Marmaris'te Yoga ve Pilates Stüdyosu mu Arıyorsunuz?

İletişim formumuzu doldurun, biz sizi arayalım. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde; bedeninle bir ol, ruhuna hitap et!